Yönetim Kurulu

 

YÖNETIM KURULU BASKANI

Prof. Dr. Filiz ÖGCE

filiz.ogce@ege.edu.tr

Filiz Öğce 1970 yılında Muğla'nın Milas ilçesinde doğdu. İlk öğrenimini İstanbul, orta öğrenimini Erzurum ve lise öğrenimini İzmir'de tamamladı. Ege Üniversitesi Hemşirelik Yüksekokulu'ndan 1990 yılında mezun oldu ve 2001 yılına kadar Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji ile Göğüs Hastalıkları Kliniklerinde görev yaptı. Ege Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsünde 1998 yılında ?Güdük Ödeminin Önlenmesinde Elastik Bandaj - Rijid Sargının Etkisinin İncelenmesi? konulu tezi ile Cerrahi Hemşireliği Bilim Dalında Yüksek Lisans Programını, 2004 yılında ?Diyabetik Ayak Ülserlerinin Tedavisinde Klasik Yara Pansumanı İle Hidrokolloid Yara Pansumanının Etkilerinin İncelenmesi? konulu tezi ile doktora programını tamamladı. Ege Üniversitesi İzmir Atatürk Sağlık Yüksekokulunda 2001 yılında araştırma görevlisi, 2004 yılında Yard. Doç. Dr. kadrosuna atandı. 2010 yılında Doçent oldu.

Öğce'nin ?Alt Ekstremite Amputasyonu, Güdük Bakımı? kitabı ile üç kitapta bölüm yazarlıkları, yurtiçi ve yurt dışında yayınlanmış makale ve bildirileri vardır. Türk Hemşireler Derneği, Hemşirelikte Araştırma Geliştirme Derneği, Türk Cerrahi ve Ameliyathane Hemşireleri Derneği, Meme Kanseri ile Savaşım Derneği, Üro-onkoloji Derneği üyesidir.


YÖNETIM KURULU BASKAN YARDIMCISI

Yard. Doç. Dr. Dilek ÇAKIR UMAR

dilek.cakir@ege.edu.tr

Dilek Çakır Umar 1960 yılında İzmir de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İzmir de tamamladı. Lisans eğitimi 1981 yılında Ege Üniversitesi Hemşirelik Yüksekokulu'nda, Yüksek Lisans eğitimini 1991 yılında Ege Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsünde Cerrahi Hastalıklar Hemşireliğinde, Doktora eğitimini 1998 yılında Ege Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsünde Cerrahi Hastalıklar Hemşireliğinde tamamladı. 1982 yılında Ege Üniversitesi Toplum Sağlığı Enstitüsünde hemşire,1982-1995 yılları arasında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim dalında hemşire, 1995-1999 yılları arasında Manisa Celal Bayar Üniversitesi Sağlık Yüksek Okulunda öğretim görevlisi, 1999 yılında bu yana Ege Üniversitesi İzmir Atatürk Sağlık Yüksek Okulunda Yrd. Doç. Dr. Olarak çalışmaktadır.2012 yılında Kadrosu Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesine aktarılmıştır.

Çakır?ın bir kitapta bölüm yazarlığı, yurtiçi ve yurt dışında yayınlanmış makale ve bildirileri vardır. Ameliyathane Hemşireleri Derneği ve Sağlıkta Yaşam Kalitesi Derneğinde Yönetim Kurulu Üyesi, Türk Hemşireler Derneği ve Meme Kanseri ile Savaşım Derneğinde üyedir. Evli ve bir çocuk annesidir.

 

 


 

MUHASIP

Araş. Gör. Hale Turhan Damar

hale.turhan1986@gmail.com

         Hale Turhan Damar 1986 yılında Denizli’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Denizli’de tamamladı. Dokuz Eylül Üniversitesi Hemşirelik Yüksekokulu'ndan 2009 yılında mezun oldu. 2009 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’nde acil servis hemşiresi olarak, 2010 yılında bir yıl Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Anestezi ve Reanimasyon Yoğun Bakım bölümünde yoğun bakım hemşiresi olarak çalışmıştır. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu’nda  2010 yılında araştırma görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Dokuz Eylül Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi’nde araştırma görevlisi olarak çalışmaktadır. Dokuz  Eylül Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Cerrahi Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalında Yüksek lisans (2009) eğitimini tamamlamış olup, Dokuz Eylül Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Cerrahi Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalında Doktora eğitimine devam etmektedir.

 

 

 

SEKRETER

Araş. Gör. BUKET ÇELİK
 

akyol_buket_62@hotmail.com

Buket Çelik 1987 yılında Pertek’de doğdu. İlk ve orta öğretimi Tunceli’de, Lise öğretimini Manisa’da tamamladı. İstanbul Üniversitesi Florence Nightingale Hemşirelik Yüksekokulu'ndan 2012 yılında mezun oldu. 2012-2013 yılları arasında Tunceli Devlet Hastanesi genel cerrahi servisinde hemşire olarak çalışmıştır. Dokuz Eylül Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi’nde 2014 yılında araştırma görevlisi olarak çalışmaya başlamış ve aktif devam etmektedir. Dokuz  Eylül Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Cerrahi Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalında Yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

Çelik’in yurtiçi yayınlanmış bildirileri vardır. Türk Cerrahi ve Ameliyathane Hemşireleri Derneği, Onkoloji Hemşireliği Derneği, İzmir Çağdaş Eğitim ve Geliştirme Deneği üyesidir. 

 

 

ÜYE

Araş. Gör. Kübra Yasak

Kübra Yasak, 1990 yılında Mersin’de doğdu. İlk, orta ve lise öğretimini Mersin’de tamamladı. Dokuz Eylül Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi'nden 2013 yılında mezun oldu. 2013-2015 yılları arasında Trakya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü'nde araştırma görevlisi olarak çalışmıştır. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi'nde 2015 yılında araştırma görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır ve Dokuz Eylül Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi’nde araştırma görevlisi olarak çalışmaya devam etmektedir. Dokuz  Eylül Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Cerrahi Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalında Yüksek lisans (2017) eğitimini tamamlamış olup, Dokuz Eylül Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Cerrahi Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalında Doktora eğitimine devam etmektedir. EORNA TEMSİLCİLERİ

Filiz Öğce

Meryem YAVUZ VAN GIERSBERGEN

 

 

YÖNETİM KURULU ASIL VE YEDEK ÜYELER

YÖNETİM KURULU ASIL ÜYELER

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELER

1.      Filiz Öğce

Eda Kankaya

2.      Dilek Çakır Umar

Nurcan Güzelay

3.      Hale Turhan Damar

Özlem Bilik

4.      Buket Çelik

Fatma Vural

5.      Kübra Yasak

Özgül Karayurt

 

DENETİM KURULU ASIL VE YEDEK ÜYELER

DENETİM KURULU ASIL ÜYELER

DENETİM KURULU YEDEK ÜYELER

1.      Yelda Candan Dönmez

Tülay Yavan

2.      Esma Özşeker

Huriye Vural

3.      Zeynep Deveci

Eda Dolgun

 Güncel Bilgiler
Avrupa Cerrahi ve Ameliyathane
Değerli Meslektaşlarımız, Derneğimizin de üye olduğu Avrupa Ameliyathane Hemşireleri Dern... Devamı için tıklayınız
Türk Cerrahi Ve Ameliyathane H
Yönetim kurulumuzun 270 sayılı kararı ile tüzüğümüzün 8.2 maddeleri uyarınca, Genel Kurul'... Devamı için tıklayınız
FITIK CERRAHİ KURSU
... Devamı için tıklayınız
8. EORNA Sonrası
Rodos’ta düzenlenen 8. EORNA (Avrupa Ameliyathane Hemşireleri Derneği) kongresine 80 kişil... Devamı için tıklayınız
Olağanüstü Genel Kurul Toplant
yeni dernekler mevzuatına göre düzenlenmesi gerektiği tarafımıza bildirilmiştir. Gerekli ... Devamı için tıklayınız
Dukan Diyeti - Dukan Diyeti hamilelik haftası hesaplama - hamilelik hesaplama saç ekimi saç ekimi hamilelik belirtileri - hamilelik belirtileri hamilelik testi Göbek Eritme Kansızlık için kür

Kansızlık

Maranki hocanın bulduğu alkali diyeti bir çok insan tarafından uygulanmakta ve çok ciddi olumlu sonuçlar alınmaktadır.

Çağımızın en önemli hastalıklarından baş ağrısı tedavisi bitkilerle çok kolay yapılabilmektedir.

How to loss belly fats in a week

Koşu bandı